Kızgın Müşterilerle Nasıl Konuşulmalı? İnternet üzerinden online çiçek siparişindeki sorunlar ve şikayetler - yozgat çiçekçi - 0543 417 73 92-Yozgat Çiçek Sepeti Sitemizden Onilene Sipariş Vermek ve Göndermek Çok Uygun ve Kolay.

İçeriğe git

Ana menü:

Kızgın Müşterilerle Nasıl Konuşulmalı? İnternet üzerinden online çiçek siparişindeki sorunlar ve şikayetler

Yayınlayan içinde çiçekler ·
Tags: özlemçiçek
Öfkeli müşterilerin sakinleştirilmesi, bir işin en zorlu yönlerinden biri olabilir. Yüz yüze görüştükleri ya da telefonda onlarla konuştuğunuzda, hayal kırıklığı, agresif öfke ve az sabır ile karşılanacaksınız. Kızgın bir müşteriyi başarıyla yönetmenin anahtarı sakin kalmaktır. Öfkeli müşterilerin nasıl baş edileceğine ilişkin ipuçları için 1. Adıma gidin.

Bölüm 1
Müşterinin Şikayet Anlamak
Sakin olun ve zihniyetinizi ayarlayın. Hiç kimse, kamusal alanda bağıran, kızmış bir kişiyle yüzleşmekten hoşlanmaz. Bununla birlikte, bu durumda yapacağınız iş, serin kalmak ve toplanmaktır. Onlara derhal bağırma dürtüsüne sahip olabilirsiniz, ancak dürtüyle savaşın! Bağırmak ve sinirlenmek durumun tırmanmasına neden olacak. Bunun yerine, en iyi müşteri hizmetleri tutumunuzu koyun ve tokalaşın - işe başlama zamanı. [1]
Asla alay etmeyin veya açıkçası sahte nezaket kullanmayın. Böyle davranmak yalnızca müşterinin öfkesini artıracak ve durumu daha da kötüleştirecektir.

Müşterinin söylediklerini dinleyin. Öfkeli bir müşteri genellikle öfkenizi zirveye çıkartmak ister ve o kişi sizsiniz. Bu, söylediklerini dikkatlice dinlemek için elinizden geleni yapmanız gerektiğidir. Müşteriye odaklanın dikkatini verin - etrafınıza bakmayın, boşluk bırakmayın veya başka şeylerin sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Konuşmacıyı inceleyin ve söylediklerini gerçekten dinleyin. [2]
Onları dinlerken, bu soruların cevaplarını dinleyin: Onları üzmemek için ne oldu? Ne istiyorlar? Yardım için ne yapabilirsin?

3 Durumunuzdan duygularınızı ayırın. Müşteri özellikle kızgınsa, o gerçekten kaba bir şeyler söyleyebilir (veya birkaç şey söyleyebilir). Kişisel olarak kabul etmemeniz gerektiğini unutmayın - sağlanan iş, ürün ya da servise kızdırıyor - bir kişi olarak üzülmüyorlar. Kişisel duygularınızı bir kenara koymanız gerekecek.
Unutmayın, müşteri çok küfürlü davranıyorsa ya da gerçekten tehditkar görünüyorsa, onlara bu sorunu çözmenize yardımcı olması için amirinize ya da başkasına başvurmanızı söyleyin. Müşteriye geri döndüğünüzde, amirinize veya yardımcınıza durum hakkında bilgi verin ve onları neden gelmeniz gerektiğini hissettiğinizi açıklayın (yani, gerçekten tehdit altında olduğunuzu hissettiniz.) Kötü giderse kötüleşecektir. Müşteriden ayrılmasını isteyin. Yetkilileri ne zaman arayacağınıza ve bu gibi herhangi bir karşılaşmanın belgelendirilmesine ilişkin örgüt politikalarınızı bilin ki takipte belirli ayrıntıların not edilmesinin gerekebileceğini bilin.

Müşterinin endişelerini tekrarlayın. Müşteri  dinlemeniz bittikten sonra, rahatsız olduklarını tam olarak bildiğinizden emin olun. Hâlâ biraz belirsiz hissediyorsanız, müşterinin üzgün olduğunu tekrarlayın veya ona soru sormayın. Sorunu müşteriye tekrarlamak, ona dinlediğiniz şeyi gösterecek ve düzeltilmesi gereken sorunu onaylamanıza izin verecektir.

Sorunun tam olarak ne olduğunu bilmenizi sağlamanın iyi bir yolu, "Ben rahatsız olduğunuzu anlıyorum ve çiçek bir saat önce evinize teslim edildi" gibi sakin ve toplu sözcük kullanmaktır.

Başlıklı Kızgın Müşteriler Adım Aktif olarak sempati duyuyoruz. Empati göstermeniz, müşteriye gerçekten onlara yardım etmeye çalıştığınızın anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Sorunun ne olduğunu doğruladıktan sonra, onlara gerçekten kötü hissettiğinizi gösterin ve neden üzgün olduklarını tam olarak anlayın. Gibi bir şey söylemek"Senin hayal kırıklığını anlıyorum - bir çiçek siparişi beklemek, özellikle de gerçekten acele olduğu zaman korkunç bir his" dedi.
"Kızgın olmak doğrudur - teslimat gecikmeleri tüm gece planlarını atabilir."
Başlıklı Kızgın Müşterilerle İlgili İşlem Adım 66
Özür dilerim Durum hakkında biraz dramatik olup olmadıklarına bakılmaksızın, bu duruma onlara olanlardan gerçekten üzgün olduğunuzu müşteriye bildirin. Empati kurmanın yanı sıra, özür dilemek uzun bir yol kat edebilir. Bazen rahatsız olan müşteriler sadece kötü hizmet için onlardan özür dilemek istemektedir. Şirket adına özür dilediğinizde müşteri biraz soğuya bilir.

"çiçeğiniz zamanında teslim edilmediği için üzgünüm" gibi bir şey söyle. Bu olduğunda inanılmaz derecede sinir bozucu oluyor ve niye rahatsız olduğunuzu tamamen anlayacağım. Bakalım bunu doğru yapmak için neler yapabileceğimizi. "
şeklinde cümleler kurunuz.Müşteri sormak isterse müdürünüzü arayınız. Bir durumu ele alma sürecinde bulunuyorsanız ve müşteri, müdürünüzü veya amirinizi aramayı talep ettiğinde, müşterinin isteklerini takip etmek en iyisidir. Bununla birlikte, müdürünüzün ilgisini çekmekten kaçınabiliyorsanız yapın. Bir durumu kendi başınıza ele almanız, amirinize, öfkeli müşterilere sakin ve toplanmış bir şekilde baş etmek için gerekli araçlara sahip olduğunuzu gösterecektir.
Yorum yok


Copyright 2015. All rights reserved.
İçeriğe dön | Ana menüye dön